Taikos pr. 141 Klaipėda, PC "BIG2" 8 46 256610 litaupa@balticum-tv.lt | Taikos pr.141 Klaipėda, PC "BIG2" 8 645 69988 travel@litaupa.lt |
Egiptas
Apie šalį » | Viešbučiai » | Kurortai » | Orai» | Ekskursijos» | Kelionės ir kainos» |
BENDRA INFORMACIJA APIE ŠALĮ
Geografinė padėtis. Egiptas - šalis, kuri yra natūrali kryžkelė tarp trijų žemynų: Afrikos, Azijos ir Europos. Šiaurėje Egiptas ribojasi su Viduržemio jūra, pietuose - su Sudanu, vakaruose - su Libija ir rytuose - su Raudonąja jūra bei Izraeliu. Į rytus nuo Nilo upės driekiasi Rytų (Arabijos) dykuma, į vakarus - Vakarų (Libijos) dykuma, kuri užima du trečdalius Egipto ploto.
Klimatas. Egipto klimatas - tropinis žemyninis. Jis karštas ir sausas.
Sostinė. Kairas (17 mln. gyventojų).
Kalba. Valstybinė kalba - arabų. Šnekamoji kalba labai skiriasi nuo klasikinės arabų kalbos. Pajūrio kurortuose yra populiarios anglų, vokiečių, italų, prancūzų ir rusų kalbos.
Gyventojai. 80,34 mln. gyventojų (2007 m. balandį). Net 90 proc. gyventojų susitelkę Nilo upės deltoje ir slėnyje. Ten tankumas - 1900 žmonių kv. kilometre, tačiau visa likusi teritorija beveik negyvenama dėl sauso klimato ir vandens stygiaus.
Religija. Dominuojanti religija - islamas. Apie 90 proc. Egipto gyventojų yra musulmonai. Dauguma likusiųjų - krikščionys koptai.
Valgiai. Egiptiečių virtuvė yra labai įvairi, su geriausiomis Artimųjų Rytų virtuvės tradicijomis. Tradiciniai patiekalai: „foul“ (pupelių patiekalai), „humus“ (viščiukas), „hamam mahshi“ (balandis), „koshari“ (makaronų, ryžių, juodųjų lęšių, keptų svogūnų ir pomidorų padažo mišinys), „tahina“ (sezamo sėklų piurė su citrinos sultimis ir česnaku), „babaganoush“ (piurė iš keptų baklažanų su sezamo sėklų padažu), „kofta“ (kotletai iš avienos arba jautienos), kebabai (avienos, jautienos, vištienos), labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai. Desertai: „baklava“ (sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti pieno ir medaus sirupe), „ommu ali“ (kepiniai iš ryžių, razinų, kokoso riešutų ir pieno), „mahallabiyah“ (pieno kremas, plaktas su kukurūzais ar ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais), ypač populiarios šviežiai spaustos vaisių sultys (mangų, guavų, citrinų, apelsinų, granatų), „karkade“ (hibisko, dar vadinamo Sudano rože, gėrimas, gali būti patiekiamas atšaldytas arba karštas, kaip arbata).
Alkoholiniai gėrimai. Alkoholinių gėrimų (taip pat alaus) vartojimas reglamentuojamas. Oro uostuose ir didžiuosiuose miestuose yra po kelias alkoholinių gėrimų parduotuves be muito (TAX FREE). Kurortuose galima įsigyti alkoholio tik atvykus į šalį (per fiksuotą laiko tarpą - dažniausiai 24 val. nuo atvykimo dienos) specializuotose parduotuvėse.
Garsiausios Egipto lankytinos vietos:
- Gizos piramidės
- Luksoras
- Aleksandrija - menų ir mokslų centras
- Kleopatros miestas
- Petra - senovinis uolose išskaptuotas miestas ir kt.
Būtina bent kartą išbandyti.
Nardymas. Čia populiarus paviršinis nardymas su vamzdeliu. Giluminiam nardymui net ir pirmajam panėrimui nebūtina turėti sertifikatą. Egiptas specializuojasi šioje srityje, čia dirba profesionalūs instruktoriai iš įvairių šalių. Kurortuose, kur lankosi lietuviai, galima sutikti ir lietuviškai kalbančių instruktorių, kurie padės panerti ir išvysti paslaptingo povandeninio pasaulio grožį.
Klajano rūkymas. Viena iš populiariausių pramogų turistams. Rūkyti kaljaną įprasta vakare, sutemus, lėtai ramiai šnekučiuojantis apie politiką, šeimą ar moteris. Arabai, kaljaną laikantys savo nacionaliniu turtu, leidžia jį rūkyti net moterims ir vaikams.
Kelionė į dykumą - tai puiki galimybė pamatyti šiuos stebuklingus gamtos kampelius, nes Egipte ir kalnai, ir dykuma vienoje vietoje. Tad alinantį smėlynų karštį verta išbandyti iškyloje su džipais po dykumą.